STRAIPSNIAI


Patirties sklaida ir inovacijų paieškos užsienyje 

UAB „Biskvitas“ gamybos ir darbo organizavimo vadovė Vitalija Butautienė bei virėjas Karolis Norvaišas turėjo galimybę tobulinti savo kompetencijas užsienyje pagal Erasmus+ programos projektą Nr.2015-1-LT01-KA102-103072 „Mokymosi darbo vietoje metodai Europoje“. Projekto koordinatorius – Klaipėdos turizmo mokykla, partneriai: Vilniaus turizmo ir prekybos verslo mokykla, UAB „Klaipėdos viešbutis“.
Projekto dalyviai turėjo galimybę susipažinti su mokymosi darbo vietoje forma, kuri daugelyje Europos šalių yra labai populiari, turi ilgametes tradicijas. Toks mokymasis verslo pasaulyje pripažįstamas darbdavių, priimtinas jauniems žmonėms. Jo esmė tokia, kad praktinis mokymas vyksta darbo vietoje, o mokymo įstaigoje įgyjamos teorinės žinios. Taip organizuojant mokymo procesą būsimasis darbuotojas įgyja reikalingų kompetencijų, būtinų konkrečiam darbui.
Lietuvoje ši mokymo forma dar tik pradedama įgyvendinti, todėl siekiama iš užsienio partnerių daugiau sužinoti, kaip geriau organizuoti mokinių praktinį mokymą darbo vietose. Užsienio įmonės siūlo ugdymo procese plačiau supažindinti mokinius su naujomis technologijomis ir pagal galimybes išmokyti juos dirbti su specialiomis kompiuterinėmis programomis.
Projekto metu 33 dalyviai išvyko į Ispanijos, Vokietijos, Italijos bei Jungtinės Karalystės įmones ir profesines mokyklas, kuriose domėjosi profesinio rengimo sistemomis, susipažino su pameistrystės principais ir jų taikymu bei įmonių, profesinių mokyklų naudojamais mokymo(si) metodais darbo vietoje. 
Be to, dalyvavusieji projektuose pažino kitų kultūrų žmones, ugdė motyvaciją, kūrybiškumą, pasitikėjimą savo jėgomis, bendradarbiavimą, tobulino užsienio kalbų  įgūdžius. Buvo įdomu ir naudinga.


© 2016 Biskvitas. Visos teisės saugomos. Svetainės dizainas ir programavimas Mamutai